Дієти

Напої, які не можна пити перед тренуванням

Важливо пити не лише під час заняття, а й до нього. Це дає запас вологи в організмі, який протягом тренування просто потрібно буде поповнювати – вода бере участь практично у всіх важливих біоімічних процесах організму під час навантаження та бере участь у терморегуляції.

Алкоголь
Якщо ви вважаєте, що не пити спиртовмісні напої перед тренуванням – це правило, яке ніхто не порушує, то помиляєтесь. Хоч як дивно це звучало, деякі атлети примудряються тренуватися під градусом. При цьому вони не відчувають жодного алкогольного сп’яніння на вечірньому занятті, тому що, можливо, випили всього келих вина або маленький кухоль пива ще вдень.

Проте спирт з організму нікуди не подівся – алкоголь виводиться не так швидко, як хотілося б. Навіть якщо алкотестер нічого не покаже, навіть найдрібніша доза спирту вже викликає зневоднення в тілі, яке посилиться на тренуванні. Крім того, лише один келих вина вдень може вплинути на координацію ввечері, що в поєднанні з важкими снарядами може призвести до травмування.

Тому будь-який алкоголь у будь-якій кількості в день тренування – табу. До речі, прискорений метаболізм на занятті призведе до переробки і виведення алкоголю з крові, тому від вас почне пахнути справжнісіньким перегаром. Особливо це стосується пива, тренер обов’язково відчує запах і вам буде як мінімум дуже соромно перед ним та іншими спортсменами.

До речі, безалкогольне пиво може стати добрим напоєм після тренування. Воно відновлює сольовий склад і досить багате на рідкі вуглеводи, які засвоюються майже миттєво, в тому числі завдяки природній газації. Організатори деяких великих марафонів пропонують безалкогольне пиво фінішерам.

Молочні продукти
Молоко містить купу корисних речовин, які стали б у нагоді під час фізичного навантаження. До того ж вони розчинені в рідині і тому швидко засвоюються. Однак крім білка в молоці є і жири з вуглеводами, які перетравлюються довше і викликають газоутворення, а іноді і діарею. У звичайному режимі молочні напої не викликають проблем із травленням, на тренуванні можуть.

Якщо ви готуєте два шейкери зі спортхарчом на заняття (до та після тренування), то у пляшці з «до» розчиняйте протеїнові порошки водою. Так організм швидше впорається із дозою правильного харчування та не отримає непотрібних жирів. Посттренувальний коктейль можна робити на молоці.

Газовані напої
Ці напої взагалі варто виключити з життя, оскільки вони не несуть жодної користі організму, а частіше просто шкідливі. Про те, що в них занадто багато цукру, ви і так знаєте, а якщо ні, то ось стаття про цукор та його шкоду.

Справа ще й у самих «бульбашках». Вони провокують газоутворення і можуть призвести до болів у шлунку, особливо якщо ви не заправилися потрібним харчуванням перед заняттям. Натрій веде до зневоднення та порушує баланс кислот та лугів у травній системі. Будь-які підсолоджувачі, навіть «нешкідливі» та «дієтичні», досі не вселяють довіри – дослідження то визнають їх нешкідливими, то смертельно небезпечними.

Не ризикуйте вкотре своїм здоров’ям. Пам’ятайте, що все, що ви п’єте перед тренуванням, почне швидко засвоюватися під час нього, і нехай це будуть лише корисні напої.

Соки та фреші
Тут справа теж у цукрі – ви навряд чи знайдете магазинний варіант без підсолоджувача. Часто це кукурудзяний сироп чи рафінований цукор, який атлету не потрібний. Фреші теж не такі корисні на занятті – є шанс отримати «вітамінний удар». Якщо ви коли-небудь випивали занадто багато свіжого соку за раз, то вже знайомі з симптомами: легке запаморочення, втрата орієнтації, почуття ейфорії.

Якщо дуже хочеться фруктового смаку у рідині, добре розбавляйте фреші водою. Добре підійдуть цитрусові. Додайте дрібку солі та трохи соди, вийде електроліт, тобто ізотонік власного приготування – але електроліти краще пити під час тренування, а не перед нею.