Сім'я

Виховання сина: Типові помилки

Заборона на емоції
Багато батьків баяться виховати «маминого синка», тому з дитинства привчають малюка до спартанських умов. Насамперед, з емоційної точки зору. Хлопчикам дістається менше обіймів, поцілунків та ласки. Але це зовсім не так. Нейропсихологи з’ясували, що маленькі хлопчики тривожніші і вразливіші, ніж дівчатка, і більш болісно переживають розлуку з мамою. Тому в перші роки життя вони можуть бути дуже дратівливими та примхливими. Але це не говорить про поганий характер: малюкам справді важко.

Інший популярний підхід – забороняти дитині відчувати та виявляти емоції. Фраза «Хлопчики не плачуть», – мабуть найпоширеніший стереотип, пов’язаний з вихованням синів. Через нього малюки з дитинства звикають до думки, що емоційна відкритість – це соромно та погано. А з таким чином думок їм важко буде побудувати довірчі стосунки з жінкою.

Терпи, солдат
Організатори Міжнародного чоловічого дня впевнені, що потрібно приділяти більше уваги проблемі чоловічого здоров’я.

За статистикою, чоловіки живуть менше, ніж жінки. При цьому вони рідше ходять до лікарів та гірше стежать за своїм здоров’ям. Чи не тому, що з дитинства їх привчили: хлопчик має терпіти. Забиті місця, хвороби та будь-який фізичний дискомфорт. З дитинства, звикнувши терпіти біль, чоловік може довго ігнорувати сигнали свого організму і запускати небезпечні хвороби. То, може, заради майбутнього здоров’я сина не варто привчати його до цієї думки?

«Неправильні» іграшки
Є іграшки для дівчаток (ляльки та пупси), а є – для хлопчиків (машинки, танки, пістолетики). І два ці світи не повинні перетинатися. Якщо доньці батьки ще можуть купити машинку, то синові ляльки ніколи. А ось і дарма! Психологи з’ясували, що гра з ляльками та пупсами допомагає не лише дівчаткам, а й хлопчикам відрепетирувати своє майбутнє сімейне життя. Дослідження показали: чоловіки, які в дитинстві не мали змоги грати з ляльками, частіше стикаються з проблемами у стосунках із жінками.

Це не означає, що кімнату сина треба перетворювати на будиночок ляльки Барбі. Але якщо дитині цікаві ляльки, не забороняйте грати з нею. Не свідчить, що він якось неправильно розвивається. Навпаки, таким чином хлопчик навчається спілкуватися з жінками.

Загалом у вихованні дітей важливо уникати крайнощів. Одна крайність – надмірна опіка, яка не дає хлопчику бути самостійним, робити помилки та вчитися на них. Але, намагаючись уникнути цього, батьки часом впадають в іншу крайність: вимагають від малюка, щоб він з перших років життя поводився як чоловік. Але маленький син – це насамперед дитина, а вже потім чоловік.