Сім'я

Перший учитель: Як вибрати?

Учора вчителі всього світу відзначили своє професійне свято. А ми, хоч і давно виросли, досі згадуємо своїх освітян. Одних із теплом та вдячністю, а інших, скажімо так, із зовсім іншими почуттями. А найважливіший серед них, мабуть, перший вчитель. Багато в чому саме від нього залежить, як у дитини складуться стосунки зі школою та й взагалі з навчанням. Тому для своїх дітей ми хочемо вибрати найкращого педагога. Давайте розберемося, як це зробити.

Вибір школи – головний біль для відповідальних батьків. Одна ближче, інша сильніше, у третій поглиблено викладають математику, а четвертій – іноземні мови. Але психологи радять для першокласників вибирати не школу, а вчителі. Педагог може як розвинути здібності у скромного тихоні, так і зламати і перетворити на трієчника навіть обдарованого малюка. І не завжди річ у тому, що вчитель поганий. Можливо, вони просто не зійшлися з дитиною характерами.

Батьки знають свою дитину краще, ніж будь-хто. І саме їм під силу вибрати вчителя, який ідеально підійде малюкові. Головне, орієнтуватися не так на власні бажання і амбіції, але в характер дитини. Наприклад, малюкові, який повільно адаптується, важко вижити в божевільному ритмі спецшколи. Самовпевненому некерованому шибеникові потрібно більше суворості, а вразливому тихоні необхідна спокійна, доброзичлива атмосфера.

Познайомитись з учителями та директором школи можна на дні відкритих дверей. Там варто особисто поспілкуватися з педагогами, дізнатися про їх систему виховання, розповісти про особливості своєї дитини. А на підготовчих заняттях ви зрозумієте, як складаються стосунки у вашого малюка з конкретним викладачем.

Інший спосіб розвідки – дізнатися думку батьків і (що важливіше) самих школярів про їхніх педагогів. Просте запитання: «Чи любите ви вчителі?» покаже, чи може викладач вибудувати добрі стосунки із класом. Крім того, варто запитати, як дитина ставиться до однокласників: дружня атмосфера у дитячому колективі – також заслуга педагога.

Можна спостерігати за класом на прогулянці. Як поводяться діти? Оточили вчителі, ставлять йому запитання та беруть за руку? Чи, навпаки, намагаються триматися подалі?

Вибрати вчителя – це половина справи. Тепер до нього треба ще й потрапити. На жаль, батьки не можуть вимагати призначити дитині того чи іншого класного керівника. Але про свої побажання варто повідомити директора – вони будуть враховані під час розподілу. Крім того, треба поговорити із педагогом. Якщо вони з дитиною сподобаються один одному, вчитель цілком може взяти малюка до свого класу.