Спорт та здоров'я

Набряки: причини появи та способи боротьби

Набряк – явище завжди дуже неприємне. Хоча й з’явитися може, наприклад, через невеликий удар або вивих. А може, вас вагітність «познайомила» з набряклістю? Буває, що набряки переслідують постійно. І в цьому випадку потрібно обов’язково здатися лікареві.

Насправді, що таке набряк? Це порушення відтоку рідини в організмі та її накопичення у м’яких частинах тіла. І якщо ви виявили, що ваше тіло збільшилося в обсязі, то однозначно відбувається щось дивне – і настав час звернути на себе, кохану, увагу.

Досить часто причиною набряку стають невірні повсякденні звички. І їх можна поміняти, глянувши у вічі правді. Чи згодні? Тоді, може, й тіло перестане влаштовувати набрякові страйки?

Отже, причини появи набряку та способи швидкого позбавлення від нього:

ВОДА, КОЛОМ ВОДА

Так, це причина номер 1.

Багато хто з нас дійсно недодає чистої води своєму організму. І, головне, адже ми з вами знаємо, що сік, чай, кава або бульйон не зважають… Вода – і тільки чиста вода.

Приготуйте собі півторалітрову пляшку на день і надвечір проконтролюйте, щоб вона була порожня. І тим більше у спекотну, задушливу погоду. Інакше – на що скаржимося? Тіло «розумніше» за нас: немає вологи – настали важкі часи – значить, «збираємо». У щиколотках, зап’ястях, нижній частині живота…

Часто набряк з’являється при зміні клімату. Наприклад, ви вирушили у відпустку у справжні тропіки! “Ну все, війна!”, – подумав організм і негайно відреагував на ваш “рай” під сонцем ще до прибуття на пляж. Готуйтеся до відправлення в аеропорт – збільште кількість рідини, що споживається, щоб її в клітинах було достатньо. Намагайтеся не допускати почуття спраги – це період, коли води не вистачає вже катастрофічно. І тим більше, не «гасіть» її колою, кавою чи коктейлями.

І візьміть за звичку випивати склянку води вранці та перед сном! Навіть якщо вам здається, що зовсім не хочеться пити.

Але у спеку буває і навпаки – до набряку призводить надлишок рідини. «Баланс у всьому», як то кажуть.

ЩОСЬ НА СОЛЕНЕНЬКЕ ПОТЯНУЛО

Ввечері – сіль, вранці – набряк: все йде за планом, і це нормальна реакція наших клітин на натрій, який знаходиться у складі будь-якої солі.

Звичайно, відмовлятися зовсім від неї не потрібно. Хоча приклад всенародної улюблениці Людмили Гурченко, яка стверджувала, що сіль у їжі не допускає взагалі, дуже заразлива. А таку тонку талію, як у відомої актриси, хто не захоче мати? Однак лікарі все ж таки рекомендують споживати сіль, але в помірних кількостях.

Фахівці сходяться на думці, що прийнятна норма солі на добу для людини масою 60 кг – 1500 мг або 0,75 чайної ложки.

Комусь ця кількість видасться зовсім маленькою. Але все пізнається порівняно!

Слідкуйте за своїми перекушуваннями та фастфудом, їжею з кафе та «смаками» у кінозалах. Освоюйте нові рецепти – це корисно, і може бути дуже смачно!

СОЛОДОСТІ ЖИТТЯ

А куди ж ми без солоденького? Адже хочеться, хоч іноді, правда? Ключове слово тут «іноді» – тому й можна, і потрібне, але без фанатизму.

Надлишкова кількість вуглеводів здатна викликати набряк, хай і не такий виражений, як від солі. І, повірте, штучні підсолоджувачі ситуацію не виправлять. Тому утримуйтесь від напоїв та їжі, які містять, наприклад, аспартам, сахарин, сукралозу.

ЧЕРВОНИЙ ДЕНЬ КАЛЕНДАРЯ І ПМС

Перед настанням місячних кожна з нас відзначить збільшення в обсягах, а ваги зрадницьких видадуть плюс 1–3 кг. Нікого не звинувачуємо, якщо не власні гормони. Наші яєчники активно продукують прогестерон, і в результаті груди збільшуються в об’ємах, підвищується її чутливість. А надмірна вироблення естрогену призводить до «роздування» живота і провокує набряки. У результаті ми отримуємо досить серйозну затримку рідини в організмі, але так само швидко позбавляємося її вже після початку циклу.