Краса

Філери – що це і застосування у косметології

Філери у косметології – засоби, що дозволяють без застосування хірургії провести корекцію обличчя та тіла. З їх допомогою вирішуються проблеми тонких губ, вікових зморшок та невиразного підборіддя.

Що таке філери
Філери – від англійської to fill – заповнювати. Це гелеподібні засоби для коригувальних ін’єкцій, які дозволяють вирівняти та розгладити шкіру.

Види
Чим більше штучних компонентів у складі – тим довше тримається ефект.

Синтетичні філери
Силікон, парафін або поліакриламід є вихідними джерелами при виготовленні цього виду філерів. Небіологічна природа збільшує ризик появи алергічної реакції. Тому вони застосовуються рідко.

Біосинтетичні філери
Створювалися в результаті сполуки хімічних компонентів, що мають біологічне походження. Їхня дія заснована на здібності:

одних компонентів з’єднуватися з тканиною; інших інкапсулюватися в ній і створювати ефект заповненості; синтезувати речовини, що збільшують окремі ділянки шкіри в місцях їх утворення. Біодеградовані філери Відрізняються тимчасовою дією. Їхні властивості повністю розчинятися мінімізують побічні ефекти від ін’єкцій наповнювачів. Цей вид філерів має свою градацію залежно від інгредієнтів, що становлять їх основу.

Колагенові препарати виробляють із бичачої або людської сировини. Його очищають до утворення чистого білкового з’єднання. Мають тимчасову ефективність – до 1,5 років. При тривалому застосуванні виявляють накопичувальний ефект у ділянці введення та забезпечують їх стійку дію. Гіалуронова кислота – головний компонент філера. Вона забезпечує більш тривалу дію, ніж у колагенової. Полімери молочної кислоти надають філерам можливість коригувати небажані вікові зміни рідше – 1 раз на рік. Забезпечують основну дію протягом 3-х років.
Філери

Ліпофілінг
Процедура пов’язана з аутотрансплантацією жирової клітковини. Її вводять у проблемні зони тіла.

Як вводять філери
Хірург зазначає на тілі пацієнта зони, які потрібно коригувати.
Вводить філери за допомогою шприца з тонкою голкою перпендикулярно або під невеликим нахилом. У цьому немає дискомфорту. Буває, застосовується анестезія – у вигляді крему, що заморожують серветок або лідокаїну. Після ін’єкцій можуть бути невеликі почервоніння та припухлості. Лікарі не рекомендують торкатися руками цих місць протягом кількох днів.

Користь філерів
З впровадженням філерів з’явилася можливість для різних маневрів у сфері естетичної косметології:

підкоригувати вікові зморшки, носогубні та міжбрівні складки;
омолодити шкіру обличчя, зони декольте, кистей рук, надати об’єм, втрачений через старіння дерми; провести безопераційну контурну пластику обличчя, піднявши куточки рота, лінію брів , збільшивши підборіддя, мочку вуха, підкоригувавши ніс при деформації, шкірний покрив після хвороб чи пошкоджень – рубці чи віспини. Плюс таких ін’єкцій – швидкість досягнення бажаного ефекту без впливу на роботу м’язів та використання незалежно від пори року, кліматичних та погодних умов.

До і після філерів

Шкідливість філерів
При введенні філерів є ризик попадання голки в небезпечні зони обличчя, наприклад, навколо очей. Або в кровоносні судини, після чого виникає виражений набряк.

Нестача філерів у тому, що вони мають обмежений термін дії – 3-18 місяців. Пролонгований ефект можуть забезпечити синтетичні складові, але вони збільшують ризик алергічних реакцій та інших побічних дій.

Протипоказання
онкологія;
діабет;
алергія на компоненти препарату;
схильність до утворення рубців келоїдного характеру;
наявність силікону в передбачуваних місцях введення;
невиліковані інфекційні захворювання;<
хронічні запалення внутрішніх органів пацієнта;
вагітність і період лактації;
менструація;
захворювання шкірних покривів;
відновлювальний період після інших косметологічних процедур. вироблені: