Краса

Мед – властивості, рецепти та застосування

Мед – це цінний комплекс поживних елементів, які так необхідні людському організму. Народна медицина своїм корінням сягає в далеке минуле. Ще первісні люди та тварини, використовували рослини та різноманітні трави для підтримки свого організму, а також для лікування та попередження хвороб. І ось саме коли первісна людина у пошуку поживи випадково знайшла гніздо бджіл і спробувала цей золотистий диво-нектар, тоді і стало людству відомо про користь меду. Адже мед, це не тільки дуже смачний продукт, який можна вживати у їжу.

Насамперед мед дуже корисний для серця, м’язи якого, як і всі інші в людському тілі, при роботі використовують цукор. І вашому серцю зовсім не байдуже, надаєте ви йому натуральний цукор, який міститься в меді, або очищений у процесі переробки. Так для покращення роботи серця, народні лікарі, радять зранку натще з’їдати одну чайну ложку меду та запити склянкою холодної води.

Також мед корисний для підтримки сил організму та задоволення його потреби у мінеральних елементах. Для цього народна медицина пропонує дуже простий рецепт. Він такий: дві чайні ложки меду і дві чайні ложки яблучного оцту на склянку води, випивати один або більше разів на день, залежно від вашого розумового та фізичного навантаження.

Ще мед сприятливо впливає на нервову систему, так як він діє заспокійливо і при цьому він зовсім не завдає ніякої шкоди людському організму. Більше того, його можна використовувати як снодійне.

Велика перевага меду в тому, що він не дратує слизову оболонку травного тракту, легко і швидко засвоюється організмом, і до того ж, у порівнянні з іншими цукрами, легше пропускається нирками. До його складу входять залізо, мідь, марганець, двоокис кремнію, хлор, кальцій, калій, натрій, фосфор та магній. А багато цих речовин, у невеликій кількості, просто необхідні людині для підтримки нормального функціонування його організму.

Також хотілося б відзначити, що мед – найбільш ефективний засіб для лікування сечовипускання у ліжко у дітей. Деяким це може здатися дивним, але все ж таки якщо у вас є така проблема, думаю що варто спробувати такий метод лікування. У випадку, коли дитина мочиться в ліжко після трьох років, давайте їй на ніч одну чайну ложку меду. Будучи гігроскопічним, він здатний притягувати себе і конденсувати вологу з повітря. Завдяки цьому мед буде утримувати вологу в організмі дитини протягом нічного відпочинку, запобігаючи сечовипусканню в ліжко. І до того ж дитина краще спатиме так, як мед заспокоїть її нервову систему.

Лікувальні властивості меду

Мед є найбільш відомим продуктом бджільництва. Солодкий, ароматний мед люблять усі – і дорослі, і діти. І для будь-якого не таємниця, що цей продукт, крім незрівнянних ароматичних якостей, має також лікувальні властивості.

У давнину було відомо, що мед має лікувальні властивості. Це стосувалося лікування ран і простудних хвороб, і також як засоби відновлення сил. Протягом століть дуже відомі цілителі та лікарі визнали мед лікарським препаратом від багатьох хвороб.

Що для нас мед? Мед – продукт життєдіяльності бджіл, який виходить внаслідок обробки організмом бджоли квіткового пилку та нектару. Його ароматичні якості та колір, як правило, залежать від області, в якій здійснювався збір квіткового пилку, а також від сезону. Ця залежність викликана присутністю різних видів квіткового пилку та нектару. Найкращим медом є той, який зроблений у зонах із посушливим кліматом.

Мед має різні властивості, одна з яких є здатність до тривалого зберігання без втрати лікувальних якостей. При тривалому зберіганні мед може стати зацукрованим. Багато хто вважає, що зацукрований мед — не природний, проте він є високоякісним знаком.

Медична цінність меду викликана присутністю у ньому значної кількості вітамінів. Основні компоненти цього продукту бджільництва – глюкоза та фруктоза, завдяки яким мед легко засвоюється людським організмом. Мед має антибактеріальні, антиалергічні властивості, його використання посилює імунітет і лікує запальні процеси.